Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

Mikve

Mikve Hadar Galronová

ČINOHRA
Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Dramatický střet osmi žen s tradicí.

Mikve je rituální lázeň, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují. Ve hře současné izraelské dramatičky Hadar Galronová se stává místem, kde se střetnou a konfrontují různá vnímání víry a moderní reality.
Do ortodoxně věřícího společenství přichází nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen – dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví. Ženská komunita kolem bývalé lázeňské, tu novou nejprve odmítá, brání se novým nabízeným řešením svých problémů, aby se posléze v závěru ženy pokusily vzepřít svazujícím pravidlům svého společenství.
Ale pozor. Tradičním židovským rituálem otevírá tato současná hra téma postavení žen ve společnosti, vztahu víry a archaických stereotypů k současnému běžnému životu. A ty zdaleka nesdílejí jen ortodoxní židé, nebo jiní věřící, ale jsou ukryty i v hlubině myslí sekulárně žijících lidí. V tom je hra hluboce lidsky živá a má silnou odezvu všude, kde se hraje.
A navíc nabízí vynikající herecké příležitosti prostřednictvím psychologicky bohatých postav a jejich dramatických osudů.

Jako režiséra poprvé uvítá Liberec v Malém divadle mladého úspěšného slovenského režiséra Jakuba Nvotu.
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
27.12.2019 19:00 pátek Mikve Malé divadlo Liberec 38/157