Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

GIN GAME

GIN GAME Hrají: Zuzana Kronerová a Dušan Sitek

DIVADLO
Lidové sady
Hra amerického dramatika a nositele Pulitzerovy ceny D. L. Coburna o problematice intimních vztahů, byť v trochu nečekané podobě.
Jedná -li se o milostný příběh, neočekáváme, že jeho dějištěm bude domov pro seniory. A přesně tak tomu tady je. Je to příběh dvou nemladých lidí, které svede náhoda a potřeba najít partnera pro karetní hru. Fakt, že se partička ginu, promění v partii mnohem závažnější, vypovídá o tom, že partnerské problémy nejsou rozhodně jen výsadou mladých lidí. Autor poskytuje nečekaný pohled na nejstarší generaci - nesentimentální, nikterak shovívavý, ale velmi reálný. Dokáže starší lidi vnímat jako plnohodnotné hráče ve hře života, který i na samém konci může skýtat nečekané zákruty a překvapení.
Hra si získala četné příznivce po celém světě, v českém kontextu byla uvedena před téměř dvaceti lety v Divadle Viola. Nové uvedení je příležitostí pro herečku Zuzanu Kronerovou. Její volba svědčí o tom, že to bude uvedení vskutku nové, které bude spíše než poetickou stránku, akcentovat břitký humor a nemilosrdnější stránku textu.
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
16.10.2019 19:00 středa GIN GAME Experimentální studio Liberec 158/192