Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

DIVADLO
Ostatní pořadatelé
Autor: Jaroslav Vrchlický - Z. Podskalský - K. Svoboda - J. Štaidl
Režie: Veronika Sádková

Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se dvěma zamilovaným ženám podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení.

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých filmových muzikálů je půvabnou hříčkou o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž podle jeho zákazu nesměly přebývat ženy. Jedné noci se však na Karlštejně objeví nejen Karel IV. a dva nezvaní hosté, cyperský král Petr a bavorský vévoda Štěpán, ale také dvě ženy v mužském přestrojení. Jednou z nich je císařova manželka Eliška Pomořanská, která z lásky a stesku porušila zákaz, aby mohla císaře alespoň zahlédnout, tou druhou je neteř purkrabího Alena, která se vsadila s otcem, že dokáže strávit na hradě noc v mužském přestrojení. Zatímco Alena přivádí k šílenství svého snoubence Peška, moudrý arcibiskup Arnošt z Pardubic pomáhá přestrojené královně proniknout ke králi a také ji chrání před slídivými pohledy cyperského krále a bavorského vévody, kteří nevěří, že by na hradě opravdu nebyla žádná "ženská".

Český filmový muzikál, jehož některé písničky doslova zlidověly, natočil v roce 1973 režisér Zdeněk Podskalský podle stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického (z roku 1884).

Hudební režie: Pavel Hrdina

Akce se koná v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
30.08.2019 19:00 pátek Noc na Karlštejně Městské divadlo Jablonec nad Nisou Jablonec nad Nisou 35/74