Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ

NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ AGENTURA HARLEKÝN, PRAHA

DIVADLO
Ostatní pořadatelé
Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům. Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým, rozhodně není pro diváky návodem po odchodu z divadla k napodobení.

Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Bylo-li nejčastějším námětem staré komedie namlouvání s překážkami, nejčastějším námětem měšťácké komedie (od jejich výšin až po pokleslý „bulvár“) se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti.

Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se v komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova „Osudová“ symfonie, ale poslední „Devátá“ s Ódou na radost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba senzační. Říci jakou, zde nelze (jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník).

HRAJÍ: Jana ŠVANDOVÁ, Rudolf HRUŠÍNSKÝ, Josef CARDA

REŽIE: Jiří MENZEL

DÉLKA: 120 minut vč. přestávky
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
04.10.2019 19:00 pátek NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ sál Česká Beseda Český Dub 69/100